KONST / Oljemålningar / Oljemålning 2677132
*
nr 267 7132
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning , Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), Kvinnor på marknad, 43 x 84
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 19:09:19
1
250 kr
15/9 11:07:55
2
150 kr
15/9 11:08:09
2
200 kr
15/9 11:08:32
2
250 kr
15/9 11:08:51
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric lo ohlqvist kvinnor på marknad olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
nr 267 7132
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning , Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), Kvinnor på marknad, 43 x 84
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/9 19:09:19 | 1 | 250 kr |
| 15/9 11:07:55 | 2 | 150 kr |
| 15/9 11:08:09 | 2 | 200 kr |
| 15/9 11:08:32 | 2 | 250 kr |
| 15/9 11:08:51 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric lo ohlqvist kvinnor på marknad olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



